STILL

Akülü (Elektrikli) Forkliftler

 • Gerçekten ağır işler için.

  Sürücü Kompartımanı Sürücünün RX 60’taki çalışma yeri. Eğimli zemin plakalı ve kaymaz kaplamalı geniş ayak boşluğu, hızlı ve kolay giriş ve çıkış sağladığı gibi sürüş sırasında bacakların rahat olmasını da sağlar. Küçük direksiyon simidi bulunan ayarlanabilir direksiyon kolonu, ergonomik olarak verimlidir ve sürücüden minimum yönlendirme hamlesi talep eder. Otomobil tipi ayak pedalı düzeni, istenirse, çifte pedal düzeni ile değiştirilebilir. İleri-geri sürüş yönü anahtarı, sürücünün tutuşunu serbest bırakmadan yön değiştirebilmesini sağlar ve böylece uzun vardiyalarda bile yorgunluğu azaltır. Tümüyle ısıtılmış grafik ekran, saat, akü şarj durumu, bakım periyotları vb gibi tüm temel bilgilerin her koşulda – soğuk depolar veya her türlü hava koşulunda açık veya kapalı alanlarda çalışma gibi aşırı uygulamalarda bile net olarak görülebilmelerini sağlamak üzere ısıtılmıştır.

  Istifleme aracı tümüyle sürekli olarak araca monte edilmiş bir tanılama altındadır. 5 seçilebilir sürüş programı ile, sürücü RX 60’ın sürüş özelliklerini istenildiği zaman uygulama durumuna veya kişisel tercihlerine uyarlayabilir. Her program, en verimli şekilde ekonomi ve yük dönüş performansı elde etmek üzere, uygulama profiline hassas bir şekilde uyarlanabilir. RX 60’ın sürücü bölümü uzun boylu sürücüler için geniş baş üstü boşluğu ve tavandaki geniş görüş panelleri, çok ince baş üstü muhafaza parmaklıkları ve yüksek oturma pozisyonu sayesinde her yönde iyi görüş sağlar.

 • Öne Çıkan Özellikler

  Emniyet Mekanik el freni ve servis freni ile bağlantılı olarak, RX 60, gaz pedalı serbest bırakıldığında, otomatik olarak fren yaparak her zaman emniyetli kullanım sağlar. Araç, eğimli zeminlerde ayak frenine basılmasına gerek kalmaksızın konumunu korur ki bu emniyeti daha da arttırır. RX 60'ın yandan akü değişimi manuel transpalet, alçak seviye akülü transpalet, forklift veya vinç kullanılarak yapılır. Bu sadece geleneksel vinç yöntemine kıyasla önemli ölçüde zaman tasarrufu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda akü değiştirme işini daha emniyetli hale de getirir. Operatörün yaralanması veya aracın hasar görmesi gibi riskler büyük ölçüde ortadan kalkar. Kullanım

  RX 60’in bakım periyodu, 1000 çalışma saati veya 12 aydır. Bu periyotlar – özellikle, 1000 saatin kabaca yıllık toplam çalışma saatlerine karşılık geldiği, tek vardiyalı çalışmada zaman ve bakım maliyetinden tasarruf sağlayarak bakımın ve UVV emniyet kontrollerinin aynı anda gerçekleştirilmesine olanak tanır. Bir dizüstü bilgisayar ve kolay erişilebilir bakım bileşenleri ile birlikte yapılan hızlı tanı, kısa bakım süresini ve maksimum hizmet süresini garanti altına alır.

  Tahrik RX 60’ın enerji verimli ve gürültü seviyesi optimize edilmiş üç fazlı tahrik ünitesi, ön tekerlerlere etki eder. Yüksek çekiş gücü ve tahrik sistemleri, rampalara tırmanırken veya düzgün olmayan zeminlerde çalışırken bile, yüksek çalışma hızı sağlar. RX 60'ın yükseltme fonksiyonu, gerektiğinde, tahrik motorlarından maksimum tork talep eden yenilikçi bir özelliktedir. Dolayısıyla, örneğin rampaları çıkarken veya paletleri iterken her zaman maksimum itiş sağlanır. Bakım gerektirmeyen, optimize verimli üç fazlı motor, uzun akü çalışma ömrünü garantiler. IP 54 kasası sayesinde, tüm tahrik elemanları kir, toz ve nem girişine karşı korunur, böylece en zorlu koşullarda kullanımı bile sorun yaratmaz.
  Tüm bunlara ek olarak, rejeneratif elektrik freni, gaz pedalı serbest bırakıldığında, motorların enerjisinin %15’ine kadarıyla aküyü geri besleyerek bir akü şarjından 1,5 saat daha uzun süre verim alınması anlamına gelir. Bu çoğunlukla ara akü şarjı ve hatta akü değişiminin gerekli olmayacağı anlamına gelir. STILL kontrolör, optimal enerji kullanımı ile hassas sürüşü garanti altına alır. Ayrıca istifleme aracının, daha fazla emniyet ve sürüş konforu için rampalarda bakım gerektirmeyen çok diskli frenleri kullanmadan durabilmesini sağlar. Güç elektronikleri, karşı ağırlık içinde korunur ve kontrolörün yaydığı ısı, karşı ağırlığın içinde geniş bir alana yayılır. Bu düzenleme, ek fan veya filtre gerekmeksizin çok iyi soğutma sağlar ve RX 60’ın sessiz sakin ve güvenilir bir şekilde çalışmasını sağlar.

  Elektrik Sistemi RX 60'ta, aktarma organlarının aracın başka bir yerindeki küçük elektrik arızalarından etkilenmemesini sağlayan iki bağımsız CAN veri yolu sitemine sahip dijital kontrol özelliği bulunmakta iken, tahrik kumanda ünitesi, emniyetli çalışma sağlamak için ikili mikroişlemci izlemesine sahiptir. Önceden hazırlanmış kablo demeti, yardımcı elektrikli ekipmanların hızlı ve kolay bir şekilde takılabilmesini sağlar.

  Asansör Uygulamaya bağlı olarak, Telescopic, HiLo veya Triplex asansörler şunları sunar:

  Teleskopik:Asansörün içinden tam görünürlük ile birçok uygulamaya uygun, cazip fiyatlı asansör tasarımı

  HiLo: Örneğin çatıya kadar olan kamyonet kasalarında kullanılmak üzere, alçak tavan altında yüksek istifleme sağlamaya yönelik ek, merkezi, tamamen serbest kaldırmalı silindiri sayesinde Teleskopik asansörü tamamlar

  Tripleks: Alçak kapıların ancak depoların tavana kadar kullanımı gibi yüksek kaldırma yüksekliklerinin söz konusu olduğu durumlarda kullanım için. Çerçeve konstrüksiyonu sayesinde çatalla taşıma görüş açısını optimize etmiştir.

  Hidrolik Sistem RX 60, özel olarak geliştirilmiş az gürültülü dişli pompasına sahip, büyük ölçüde verimli bir hidrolik sistem ile donatılmıştır. Bu, yüksüz haldeyken asansörü eğmek için gereken enerji miktarını azaltan yeni, enerji tasarruflu devrilme kontrol vanası ile birlikte, daha az aşınma ve daha düşük enerji tüketimi sağlar. Pompa motoru hızı talep kontrollüdür ve son derece hassastır. Valf kollarından ve direksiyon simidinden gelen girdiye net yanıt, yüklerin en yakın milimetreye konumlandırılabilmesini sağlayarak işletimde daha fazla emniyeti garanti ederken gürültü ve enerji tüketimini azaltır. Tüm hidrolik sistem, basınç kontrol vanaları ile korunur ve doğrudan pompaya monte edilen öncelik valfi daha az sayıda hortum ve bağlantı ihtiyacı sağlar ve dolayısıyla arıza ve sızıntı riskini azaltır. Özetle: Daha emniyetli, daha temiz ve daha ekonomik işletim.

 • Değerli müşterimiz, ürünlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Diğer Akülü (Elektrikli) Forkliftler