STILL

DİZEL VE LPG'Lİ FORKLİFTLER

 • Az şey gerektirir, çok şey verir.

  Hibrid tahrikli yeni STILL RX 70 dizel forklift.

  Yeni RX 70 hibrid dizel forklift ile Hamburglu STILL GmbH, daha düşük enerji tüketimi ve CO2 emisyonuna giden yolda ilerlemeye devam etmektedir. Yeni istifleme aracı, yüksek başarı elde eden RX 70 dizel istifleme aracı temel alınarak tasarlanmıştır ve seri üretim yapılan ilk gerçek hibrid forklifttir.

  Yeni RX 70, iki enerji depolama sistemine sahiptir. Biri, oldukça basit bir dizel depolama tankı olup diğer sistem, ‘Süper Kap’lar’ olarak adlandırılan yüksek güçlü çift katmanlı kapasitörlerden oluşmaktadır. Bu ‘Süper Kap’lar’, aracın arkasında bulunmakta olup frenleme sırasında açığa çıkan enerji ile şarj olurlar. Hızlanırken, Süper Kap’larda depolanan enerji, ek güç sağlamak için kullanılır; böylece elde edilen enerji, sürüş için enerji sağlamak üzere kullanılır.

  Buna ek olarak, dizel motor üç fazlı bir jeneratör sayesinde elektrik tahrikli motor için akım üretir. Tüm sistemleri bağlamak ve ayrıca yedek enerji deposunun şarj ve deşarjını kontrol etmek üzere güç elektronikleri kullanılır.

 • Öne Çıkan Özellikler

  Bu yeni seri model, şimdiden prestijli bir çevre ödülü kazandı bile!

  RX 70, ultra düşük tüketim değerler sayesinde, şimdiden, pazarda olumlu bir sansasyon yaramıştır. Bu temelde, İngiltere Forklift Birliği (FLTA), bu standart istifleme aracını 2008 FLTA Çevre Ödülüne layık görmüştür. Yüksek çalışma hızına rağmen, yakıt tüketimi sadece saatte 2.5 litredir (yeni VDI 2198’e göre, RX 70 2.5 ton, saatte 60 iş döngüsü).

  RX 70 hibrid ile STILL, sürekli olarak yol alarak daha düşük emisyonlar ve yakıt tüketiminde bir adım daha ilerlemektedir. Bir sonraki aşama, seçilen STILL müşterilerinde saha deneyleri yapılarak, pazar kabulünü test etmektir.

  Trend yaratan ve çığır açan bu forklift, STILL’in çevresel sorumluluğu hesaba katarak, son derece verimli istifleme araçları ile intralogistic anlayışı daha da optimize etmeye ilişkin genel konseptinin önemli bir bileşenidir.

 • Bu ürüne ait video henüz yüklenmedi.

 • Değerli müşterimiz, ürünlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.